Mity na temat promowania firmy w Internecie

Promocja firm w Internecie jest kluczowym elementem w marketingu wielu firm. To fakt niezaprzeczalny, chociaż nie wszystkie przedsiębiorstwa umieją umiejętnie korzystać z wachlarza możliwości, jakie daje Sieć. Niektóre wręcz nie mają pojęcia o tym, jak promować swoją firmę w Internecie, a jak tego nie robić. Oto kilka mitów na temat promocji w wirtualnym świecie.

W gąszczu informacji, jakie docierają do zarządzających firmą, można się zgubić. Z jednej strony są przekonani, że ich firma powinna istnieć w Internecie, z drugiej nie wiedzą, jak taką formę promocji poprowadzić. Dobrym wyjściem jest oczywiście zatrudnienie wyspecjalizowanej agencji marketingowej, jednak nie wszyscy decydują się na taki krok. Może się zdarzyć oczywiście tak, że w przedsiębiorstwie działa osobna komórka zajmująca się marketingiem, z wyspecjalizowanymi pracownikami, znającymi wszystkie zagadnienia związane z e-marketingiem. W znakomitej jednak większości firmy podejmują decyzję
o promocji w Sieci nie mają wiedzy o tym, jak powinna się ona odbywać. Często tego efektem jest nie tylko nie przynosząca żadnych realnych korzyści kampania, ale także strata zainwestowanych środków. W niektórych przypadkach nieumiejętna promocja firm może przerodzić się w czarny PR, który wymknie się spod kontroli. Zanim więc podejmie się decyzję o promowaniu firmy w Sieci, warto obalić kilka mitów.

Mit 1: strona internetowa firmy to już przeżytek, można z powodzeniem działać na Facebooku, zaoszczędzając tym samym pieniądze.

To, że profile w mediach społecznościowych są coraz bardziej rozbudowane i przydatne, nie zmienia faktu, iż profesjonalna domena firmy jest nadal konieczna. Oszczędności poczynione przez przedsiębiorstwo rezygnujące ze strony są są niewielkie i na pewno nie przekładają się na efekty. Należy jasno powiedzieć: nie wszyscy mają facebooka! Poza tym w niektórych branżach wręcz źle widziane jest, by firma nie posiadała swojej indywidualne witryny, która jest przecież jej wizytówką i odpowiednikiem w Sieci. Facebook jest oczywiście przydatny, m. in. do nawiązywania dobrych stosunków i komunikacji
z klientami, jednak nie do tego, by przenieść na niego pełnię działalności w Internecie. Strona internetowa nadal jest podstawą promowa marki w Sieci i to się jeszcze długo (o ile w ogóle) nie zmieni.

Mit 2: są branże i firmy, które nie muszą istnieć w Sieci, by efektywnie działać.

W dzisiejszych czasach, gdzie Internet jest ważnym aspektem realnego życia, jest to już mitem. Każda branża powinna funkcjonować w Sieci, chociażby tylko ze swoją firmową stroną internetową? Dlaczego? Bo rezygnując z takiej formy aktywności tracimy mnóstwo klientów, którzy rozpoczynają poszukiwania produktów lub usług właśnie przez internet. Jeśli tam nas nie znajdą – wybiorą konkurencję.

To tylko dwa z wielu funkcjonujących mitów, które warto obalać, by nasza firma odniosła sukces, także przez promocję.

You may also like...